Kurucumuz Hakkında

Kendim, Biraz da Hayatım…

Kamil ŞAN

1975 yılının Ağustos ayında Kastamonu’nun yeşillerle süslü olan Daday ilçesinde dünyaya gözlerimi açtım. İlkokulu Kayı Köyünün İlköğretim okulunda tamamladım. Maddi imkansızlıklardan dolayı eğitimime burada son vermek zorunda kaldım.

1987 yılında İstanbul’a geldim ve burada bir pide salonunda komi olarak iş hayatıma başladım. Bir kaç yıl sonra işimde yükselerek çeşitli görevlerde bulundum. Askerlik görevimi yerine getirmek için 1995 yılında askere gittim ve 1997 yılında askerlik görevimi bitirerek geri döndüm.

Askerlik görevimi tamamladıktan sonra garson olarak mesleğime geri dönüş yaptım. Bir dönem tekstil ve elektronik ticaretleriyle de uğraştıktan sonra tekrar restaurant işine geri dönüş gerçekleştirdim.

2001 yılında Gaziosmanpaşa’da çok değerli Hasan Tan abime ait olan Tan Pasta ve Pide Salonunda 5 yıl çalıştıktan sonra Hasan Tan abimin de katkılarıyla Kamil Şan Pide’yi kurdum. 2007 yılından bu yana vazgeçilmez lezzetlerden olan pide’de bir marka olduk. 2017 yılında AVRUPA GOLD ve AVRUPA TERAS SALON olarak düğün hizmetleri sektörüne girdi